Читај ми!

Albanija u problemima pred meč sa Srbijom – Silvinjo ostao bez dvojice fudbalera

Selektor fudbalske reprezentacije Albanije Silvinjo naknadno je uvrstio igrača Astane Nazmija Gripšija u sastav za utakmicu protiv Srbije usled problema sa povredama.

Sa spiska su otpali Adrijan Ismajli i Adrion Pajaziti, te je Silvinjo iskoristio priliku da pozove Gripšija u tim.

Ismajli nastupa za Speciju, a Pajaziti igra u Hajduku iz Splita, a nakon izveštaja medicinskih timova dva tima i provere doktora reprezentacije Albanije, utvrđeno je da dvojac nije spreman za najvažniji duel svoje ekipe u kvalifikacijama za Mundijal 2026. godine.

Gripši sa druge strane iza sebe ima odličnu sezonu u kojoj je za Astanu postigao 15 golova i zabeležio šest asistencija na 24 utakmice.

Nakon meča sa Srbijom koji je na programu u subotu od 20.45 (RTS 1) na stadionu "Dubočica" u Leskovcu, Albaniju očekuje prijateljski susret sa Jordanom u Tirani.

Fudbaleri Albanije i Srbije se nalaze u grupi K kvalifikacija za Svetsko prvenstvo sa selekcijama Engleske, Letonije i Andore.

Prvo mesto na tabeli drži Engleska sa 15 bodova, Albanija ima osam, a Srbija sedam sa utakmicom manje. Letonija je četvrta sa četiri, dok je Andora poslednja bez bodova.

четвртак, 09. октобар 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом