Het-trik Mijatovića, Zvezda trijumfovala u Subotici

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju ekipu Spartaka 4:1 u 19. kolu Superlige Srbije. Mladi napadač crveno-belih Jovan Mijatović obeležio je utakmicu het-trikom.

Crveno-beli su upisali 15. trijumf u dosadašnjem delu sezone, dok je ekipa Spartaka pretrpela 10. poraz u Superligi Srbije.

Zzvezda je stigla do vođstva u 26. minutu, Jovan Mijatović je završio akciju koju je inicirao Kosta Nedeljković.

Gosti iz Beograda su bili opasniji rival, češće su bili ispred gola protivnika i uglavnom su sprovodili ofanzivnu igru.

Drugo poluvreme počelo je u viskom ritmu, u razmaku od tri minuta postignuta su tri gola.

Zvezda je povećala razliku na početku drugog dela igre u 53. minutu preko Aleksandra Kataija, nakon centaršuta Gejlora Kange iz kornera.

Radost gostujućih igrača nakon drugog gola trajala je kratko, već u 55. minutu Spartak je smanjio rezultat. Brzo izvedeni aut i pravovremeno dodavanje Luke Bijelovića Andreju Todorovskom iskorišćeno je trećim golom na utakmici za 2:1 u korist crveno-belih.

Novu prednost Zvezdi od dva gola razlike doneo je Jovan Mijatović u 56. minutu, iskoristivši precizno dodavanje Inbom Hvanga.

Konačan rezultat meča postavio je Mijatović u poslednjim minutima igre, na asistenciju Kange.

Pre utakmice fudbaleri Spartaka, Dejan Kerkez, Nemanja Ćalasan i Aleksa Đurasović dobili su priznanje od kluba za 100 odigranih mečeva u dresu tima iz Subotice.

Fudbalere Zvezde u narednom kolu očekuje "večiti derbi", a Spartak će igrati protiv Novog Pazara.