Anderleht nakon penala izbacio Ludogorec za plasman u osminu finala Lige Konferencija

Fudbaleri Anderlehta savladali su nakon boljeg izvođenja penala Ludogorec sa 3:1 i plasirali se u osminu finala Lige Konferencija. Lacio i AEK Larnaka sačuvali 1:0 iz prvog meča. Dalje ide i Šerif.

Fudbaleri Anderlehta uspeli su da u regularnom delu nadoknade gol minusa iz prvog meča, a posle boljeg izvođenja jedanaesteraca obezbedili su plasman u dalje takmičenje.

Anderleht je poveo u 13. minutu kada je Ruso pogodio sopstvenu mrežu. Na 2:0 povisio je Veršeren u 68. Tri minuta kasnije Tijago je postigao gol za Ludogorec i tako postavio rezultat regularnog dela susreta.

Nakon dva produžetka nije bilo promene rezultata pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Prva tri igrača Anderlehta su bila precizna, dok sva tri izvođača penala kod Ludogoreca nisu uspela da savladaju golmana rivala, pa je domaćin obezbedio plasman u dalje takmičenje.