Mančester junajted se vraća treninzima
Fudbaleri Mančester junajteda trebalo bi u sredu da nastave sa treninzima u Karington sportskom centru.
Mančester junajted zatvorio je deo trening centra koji koristi prvi tim u ponedeljak, kada je otkriven veći broj pozitivnih slučajeva na koronavirus. Shodno tome, utakmica sa Brentfordom u utorak je otkazana.
Ekipa Ralfa Rangnika iznova je testirana i igrači sa negativnim nalazom moći će da nastave sa treningom u sredu.
Mančester junajted naredni meč igra sa Brajtonom u nedelju.
Otkada je počelo masovno testiranje u Premijer ligi u maju prošle godine, a sve u sklopu povratka na teren i povratka takmičenjima u "Projektu Restart", nikada se, kao prošle sedmice, nije dogodilo da 42 nalaza budu pozitivna.
Pozitivnih slučajeva ima u Brajtonu, Totenhemu, Aston Vili i Noriču, a već je otkazan duel Brajton – Totenhem. Sličnih problema imaju i ekipe u Čempionšipu.
Nova koronavirus pravila uvedena su u Englesku 9. decembra, a sve sa namerom da se uspori širenje Omikron soja virusa.
Nošenje maski i držanje distance samo su neke od mera koje se očekuju od premijerligaških klubova da poštuju.
Коментари