Di Natale, odbio Juventus, a u Napoli nije smeo

Legenda Italije, napadač Antonio di Natale rekao je da nikada nije mogao da obuče dres Napolija. Iako je rođen u Napulju, priznaje da nije mogao da se nosi sa pritiskom u gradu u kome ga prepoznaju. Takođe, odbio je ponudu "stare dame“.

Di Natale je karijeru počeo 1996. godine u Empoliju, čiji je dres nosio do 2004. Potom je prešao u Udineze, u kojem je završio karijeru 2016. godine. Tu se afirmisao i postao jedan od najboljih napadača Italije.

Da je kraj karijere shvatio je po govoru tela i glave, nije više imao snage da se bavi fudbalom.

"Šest meseci pre nego što sam okačio kopačke o klin shvatio sam da je vreme da stanem. Kada su glava i telo počeli da mi šalju jasne signale, rekao sam da je to kraj i samo mi je olakšalo da kažem zbogom fudbalu. Igrao sam Seriju A jako dugo, neki su igrali više od mene, ali ono što sam ja uradio je u neku ruku teže jer sam najbolje postigao u poslednjih deset godina karijere. Posle 30. rođendana znao sam da ću postići barem 20 golova u nekoliko sezona", rekao je Di Natale.

Otkrio je da nikada nije mogao da igra za Napoli jer bi to bio veliki teret za njega.

"Napulj sam napustio veoma mlad, gotovo kao dete. Nikada nisam zaigrao za Napoli jer sam znao da bi to bio veliki teret, jer ako stvari krenu po zlu, život u gradu gde te prepoznaju bio bi sigurno težak i komplikovan. Neko bi možda našao snagu da se izbori sa tim, ja ne. Napulj je prelep grad i sad bi mogao da se vratim, ljudi me znaju, tamo imam i familiju. Navijač sam Napolija i uvek ću to biti", dodao je on.

Takođe, navodi da je uvek birao srcem i da je jednom prilikom odbio Juventus.

"Uvek sam birao srcem i nikada nisam išao za novcem. Jednom prilikom su mi rekli da imam mogućnost da pređem u Juventus, a tamo bi zaradio više novca nego u Udinezeu. Mojoj porodici je bilo lepo u Udinama, a i ja sam želeo da karijeru završim u tom klubu. Preko agenta sam se zahvalio Juventusu i sve je bilo gotovo u nekoliko minuta."

Na kraju intervjua Di Natale je rekao da ne žali ni za jednim potezom u karijeri, osim za nekim situacijama sa terena koji su sastavni deo fudbala.

"Ne žalim ni za jednim potezom u karijeri, bilo je tu mnogo toga, velikih promašaja, kao što je onaj penal u četvrtfinalu Evropskog prvenstva 2008. godine protiv Španije, zbog čega smo ispali. Sve sam nadoknadio četiri godine kasnije jer sam postigao prelep gol protiv Španije u grupnoj fazi. Bilo mi je teško posle 2008. godine, ali sam uspeo to da nadoknadim", zaključio je Di Natale.

недеља, 20. април 2025.
13° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом