ТУР - НЕМ 83:88
Читај ми!

Srpske sudije na Evrobasketu - Pešić i Prpa među odabranima

Veliko priznanje za srpsku košarku i naše sudije stiglo je iz Fibe. Srpski arbitri Petar Pešić i Siniša Prpa biće deo sudijskog tima na Evropskom prvenstvu u košarci, koje će se od 27. avgusta do 14. septembra održati u Letoniji, Poljskoj, Kipru i Finskoj.

Srpske sudije su delegirane za grupu C, koja se igra na Kipru, pa će Pešić i Prpa suditi utakmice selekcije Gruzije, Italije, Grčke, Španije i Bosne i Hercegovine.

"Velika je čast i zadovoljstvo biti nominovan za ovako veliko takmičenje. Evrobasket je nagrada za godine rada, ali i velika odgovornost da na pravi način predstavimo Srbiju i našu sudijsku organizaciju", izjavio je Siniša Prpa za zvanični portal KLS-a.

Prpa se nedavno vratio sa Krita, gde je sudio U20 Evropsko prvenstvo, dok je Pešić stigao iz Češke sa Svetskog prvenstva za žene do 19 godina, gde je delio pravdu u finalu između SAD i Australije.

"To finale je jasan pokazatelj da se moj razvoj odvija u dobrom pravcu. Evrobasket je veliko priznanje i obaveza, ali i motivacija za dalji rad. Ponovo sam ponosan što dolazim iz košarkaške sredine poput Srbije, što nosi i posebnu odgovornost", istakao je Pešić.

Pešića očekuje i učešće na Evropskom prvenstvu za igrače do 18 godina u Beogradu, a potom će zajedno sa Prpom suditi i na pripremnom turniru na Kipru, na kome će učestvovati domaćin, Srbija, Grčka i Izrael.

Siniša Prpa sudijskom karijerom bavi se od 2006. godine, a Fiba značku dobio je 2017. Do sada je već delio pravdu na brojnim evropskim takmičenjima za mlađe kategorije, Svetskom prvenstvu za devojke do 19 godina, kao i na Evrobasketu za žene 2023.

Petar Pešić je Fiba sudija od 2021. godine, a za samo dve sezone već je sudio u Balkanskoj košarkaškoj ligi, uključujući i četvrtfinalne duele. Na reprezentativnoj sceni sudio je i na Svetskom prvenstvu za devojke do 17 godina u Meksiku.

Nominacija za Evropsko prvenstvo je izuzetno priznanje za rad Košarkaškog saveza Srbije i srpskog sudijskog sistema u celini.

уторак, 26. мај 2026.
19° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом