ТУР - НЕМ 83:88
Читај ми!

Pešić: Uvek ima stvari koje mogu da budu bolje

Selektor košarkaša Srbije Svetislav Pešić rekao je nakon pobede nad Estonijom da je uvek dobro takmičenje započeti pobedom, ali da ne želi ni da preceni ni da potceni trijumf.

Košarkaši Srbije zabeležili su prvu pobedu na Evropskom prvenstvu, pošto su u prvom kolu grupe A ubedljivo pobedili selekciju Estonije.

Selektor Srbije Svetislav Pešić rekao je na konferenciji za medije nakon meča da je dobro takmičenje započeti pobedom, ali da ne želi ni da preceni ni da potceni trijumf.

"Pobeda je za nas važna, kao i uvek. To je bio naš cilj, ali želimo više, da vidimo kako pronalazimo rešenja, da damo igračima šansu da poprave individualnu formu", istakao je Pešić i naglasio da je zadovoljan stavom i koncentracijom svojih izabranika.

Na pitanje kako komentariše situaciju u grupi A nakon prvog kola selektor je rekao da je grupa teška i da su u njoj tri kandidata za medalje.

"Večeras smo videli koliko je jaka Turska. Mislim da i Letonija može da bude mnogo bolja. Možda su podlegli pritisku, ali znamo da ih mnogo poštujemo. Ovo je tek prvi dan i ništa ne menja. Srbija, Turska i Letonija su kandidati za sledeću rundu i za osvajanje medalje", naglasio je Pešić.

Napomenuo je da igračima treba čestitati zbog odnosa prema igri.

"Uvek ima stvari koje mogu da budu bolje, u svakom smislu. Ne samo napad, nego i odbrana. Radimo dalje. Treniramo koliko možemo. Imamo i dobre stvari koje treba da usavršavamo. Ne bih sada govorio o tome jer ovo nije trenerska klinika nego konferencija za medije. Idemo dalje, imamo sledećeg protivnika, totalno drugačijeg", rekao je Pešić i naglasio da u timu ne gledaju šta drugi rade i šta pričaju.

"Želimo da svaki igrač posle ovakve utakmice oseća da je napravio jedan korak napred", zaključio je Pešić.

Narednu utakmicu u Rigi "orlovi" će odigrati u petak od 20.15 protiv Portugalije.

уторак, 26. мај 2026.
29° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом