недеља, 07.07.2024, 15:58 -> 16:08
Извор: РТС, Танјуг
Toni Kros završio karijeru: Hvala fudbalu, divnoj igri
Nemački fudbaler Toni Kros potvrdio je da je završio igračku karijeru, pošto je reprezentacija Nemačka pre dva dana eliminisana u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

Toni Kros (34) je sredinom maja najavio da će po završetku šampionata Evrope okončati igračku karijeru.
Nemačka je pre dva dana eliminisana u četvrtfinalu, pošto je posle produžetaka poražena od Španije rezultatom 2:1.
"Dakle, to je to. Pre nego što napravim pauzu i bar pokušam da shvatim šta se desilo u prethodnih 17 godina, ne želim da propustim priliku da zahvalim svima koji su me prihvatili takvog kakav jesam", napisao je Kros na Instagramu.
Zahvalio je navijačima, klubovima, trenerima i saigračima, kao i porodici i prijateljima.
Kros je igračku karijeru počeo u Bajernu, a jednu sezonu je proveo na pozajmici u Bajeru iz Leverkuzena. Potom je od 2014. do kraja prošle sezone igrao za Real, a sa madridskim klubom osvojio je 22 trofeja.
"I na kraju, ali ne manje važno: Hvala fudbalu, divnoj igri. I... nema na čemu! Gotovo", napisao je Kros, koji je 2014. godine sa selekcijom Nemačke osvojio Svetsko prvenstvo u Brazilu.
Коментари