петак, 04.02.2022, 10:00 -> 04:53
Извор: Радио Београд 2
Аутор: Ана Вучковић Денчић
Kako snimiti drugi film?
Mina Đukić i Aljoša Ćeranić
Autor:
Мелиха Правдић
Емисија стоји ван серија, као отворени резиме седмице. [ детаљније ]
Tema današnjih Sporova u kulturi naizgled će biti jednostavna - kako posle prvog filma snimiti drugi? Ali, očigledno to nije tako jednostavno, jer se nemali broj puta dešavalo da posle prvog izuzetno uspešnog filma autori sačekaju i po deceniju da bi snimili drugi dugometražni film. U čemu je problem? Da li je reč o kreativnoj akumulaciji, blokadi ili činjenici da proces traje, da li je toliko teško skupiti sredstva ili ekipu? Da li je problem više intimni, finansijski ili organizacioni?
Ovih dana traje snimanje novog filma Maje Miloš Pukotine u ledu, a poslednje dugometražno delo ove autorke je film Klip od pre ravno deset godina. Čeka se i novi film Nikole Ležaića, koga pamtimo po filmu Tilva Roš.
Da li kao publika i javnost imamo pravo da budemo nestrpljivi ili da tumačimo da neki autor nema više šta da kaže, ako ga neko vreme nema sa nečim novim?
Gošća današnje emisije biće scenaristkinja i rediteljka Mina Đukić, autorka Neposlušnih, koja uskoro priprema novi film Deca pevaju hitove, kao i Aljoša Ćeranić, producent uspešnog, nagrađivanog i hvaljenog filma Lihvar, pred kojim je takođe nekoliko novih projekata.
Uređuje i vodi Ana Vučković Denčić
Коментари