Читај ми!

Repriza

Penzionerska dijaspora u Kanadi - aktivno do duboke starosti

Kako žive kanadski, a kako srpski penzioneri u Otavi? Koliko o njima brine država, a koliko svaki senior? Jedan od osnivača Udruženja srpskih penzionera „Zdravo i dugo druženje“ je Branko Miljević, profesor hotelijerstva u penziji. Danas nam dolazi u goste i razgovaraćemo o položaju ljudi trećeg doba u Kanadi i o njegovom profesionalnom i književnom putu od rodne Banije do Kvebeka, gde danas živi.

Prof. dr Branko Miljević u Kanadi živi od 1970. godine gde je više od tri decenije bio profesor na prestižnom „ Algonquin Collegu“ i tamo dočekao penziju. Veoma je angažovan u Otavi u okupljanju naše dijaspore. Kao pisac je poznat po romanima „Prekrštenje“, „Krajina u duši“ i „Vinska loza živi u našoj duši“. Autor je i velikog broja stručnih knjiga i udžbenika iz oblasti hotelijerstva.

U rubrici radio-portret ćemo predstaviti Svetislava Mirkovića Celeta, novinara u penziji i autora knjige „Put jednog hodočasnika“ u kojoj je opisao nesvakidašnji put na Svetu Goru, pre četvrt veka. Reč je o putovanju više od 40 hodočasnika povodom obeležavanja osam vekova Hilandara.

Urednik i voditelj Marina Stojadinović.

Muzički urednik Petar Vukosavljević.

Radio Beograd Jedan, 10:05.

Naslovna stranica – prof. dr Branko Miljević (Foto/M. Stojadinović)

Доживети стоту

Autor:
Марина Стојадиновић

Емисија "Доживети стоту" Првог програма Радио Београда већ двадесет четири године доноси интервјуе и репортаже посвећене старијој популацији. У разговорима с истакнутим стручњацима из области социјалне политике, економије, медицине, културног, јавног и спортског живота, емисија се бави свим аспектима живота трећег доба. Осврће се на проблеме о којима се мало говори, даје психолошку подршку, корисне информације о томе где и када се може добити помоћ, али и указује на прикривено и отворено занемаривање старијих људи. Садржи и редовну здравствену рубрику која има информативни, едукативни и саветодавни карактер у вези са неком болешћу, стањем, поремећајем или сезонском епидемијом. [ детаљније ]

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом