Читај ми!

"Evolucija"

Izložbom „Evolucija“ Prirodnjački muzej u Beogradu, zaokružuje prethodnu, jubilarnu godinu proslave obeležavanja 125 godina Muzeja. Izložba međutim, traje do polovine ove godine, i nudi ključne materijalne dokaze razvoja života i najpoznatije eksponate koji su rasvetlili evoluciju ljudske vrste. Šta valja znati pre odlaska u Muzej, i kada i kako otići – pitaćemo jednog od autora.

Još jedan jubilej je za nama - i to celu godinu: novosadrski SPENS je otvoren pre 40 godina, za 36. Svetsko prvenstvo u stonom tenisu, ali zbog korone, ni ovaj jubilej nije bilo moguće obeležiti prošle godine. Zato sada, tačnije, ove subote - niz programa za novosađane, u čast SPENS-a!

Beogradska filharmonija i ove godine - poziva na kreativnu zabavu: dovoljno je da prodnađete nešto na čemu možete da svirate, snimite to muziciranje i pošaljete im, najkasnije do 10.januara. Nagradiće najkreativnije, najsmešnije i najblesavije radove, a detalje ćete čuti ovog jutra.

Naši dopisnici donose zanimljive i aktuelne teme iz Zrenjanina, Bujanovca, Kraljeva i Mačvanske Mitrovice.

 

Sa vama je Ružica Zorkić-Radičević

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом