Jovan Kovačević, rukometaš

Gost 403. emisije je rukometaš Jovan Kovačević. Karijeru je počeo u rodnom Vrbasu iz kog je početkom devedesetih prešao u Partizan. Sa crno-belima je osvojio dve titule prvaka i Kup Jugoslavije. U Španiji je igrao za Elgorijaga Bidasou i Kangas, a karijeru je završio u nemačkom Hamelnu. Kao reprezentativac osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Španiji 1996.

U emisiji će između ostalog govoriti: o trenerima koji su najviše uticali na njegov sportski razvoj. O sportskim motivima tokom sankcija 90-ih. Zbog čega je posle godinu dana napustio špansku Bidasou? O iskustvima igranja u španskoj i Bundes ligi. O ulasku u državni tim i osvajanju bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u Španiji 1996. O duelu sa selekcijom Hrvatske na tom šampionatu, jednom od prvih mečeva dveju reprezentacija uopšte posle raspada nekadašnje zajedničke države. Protiv kojih rukometaša mu je bilo teško da igra? O oproštajnoj utakmici protiv selekcije sveta.