„Unlockit” konferencija u Beogradu okuplja osnivače čije proizvode koriste milioni širom sveta
Beograd će 19. i 20. februara ugostiti osnivače čije proizvode koriste stotine miliona korisnika, one koji su ostvarili prihode od preko 50 miliona evra već u prvoj godini poslovanja, koji su imali globalni uspeh i predstavnike VC fondova koji upravljaju kapitalom većim od 500 miliona evra.
Konferencija je mesto susreta najambicioznijih osnivača, investitora i tehnoloških lidera današnjice u okviru prve „Unlockit" konferencije, koju pokreće Inicijativa „Digitalna Srbija“.
Osmišljena je kako bi omogućila direktan prenos znanja globalnih lidera o najnovijim tehnologijama, razvoju proizvoda, marketingu, prodaji i strategijama za međunarodno skaliranje startapa.
Više od 800 učesnika za dva dana
Tokom dva dana u Beogradu, više od 800 učesnika – osnivači i eksperti iz globalno uspešnih startapa, VC fondovi, poslovni anđeli, studenti i organizacije iz inovacionog ekosistema – imaće priliku da saznaju šta se krije iza globalnog uspeha i kako nove tehnologije zaista možemo efikasno da koristimo.
Prvi dan konferencije, koji se održava 19. februara u Sava Centru, biće podeljen na Growth track i Inspiration track. Ovako podeljeni segmenti omogućiće već globalno prisutnim startapima, kompanijama i investitorima da bolje razumeju šta je ključno za globalni rast, a mladim inovatorima i studentima kako da njihova ideja postane globalno uspešna.
Drugog dana konferencije, 20. februara, učesnici će kroz interakcije sa međunarodnim ekspertima saznati o konkretnim strategijama prodaje, marketinga i primene VI koji donose rast na globalnim držištima.
Prvi najavljeni govornici
Među prvim najavljenim imenima su Bar Vinkler, direktor kompanije Wonderful, koji u Beograd dolazi nakon podignute Serije A, vredne više od 100 miliona dolara sa proizvodom koji unapređuje korisničku podršku uz pomoć VI agenata uz 80% uspešnosti.
Damir Sabol, osnivač globalno poznate aplikacije Photomath, koja je preuzeta više od 500 miliona puta, nakon čega je kupljena od strane Gugla u 2023. godini.
Marija Radulović Nastić, liderka sa iskustvom u Fortune 500 kompanijama, bivša je direktorka za tehnologiju u Electronic Arts-u i savetnica za inovacije i transformaciju na globalnom nivou.
Branko Milutinović, direktor i suosnivač Nordeusa, gejming kompanije čiju igru Top Eleven igra preko 300 miliona ljudi, predstaviće perspektivu razvoja globalnog proizvoda iz Srbije.
Nik Velkovski, direktor HeyReach-a, jednog od najbrže rastućih evropskih SaaS startapa, podeliće iskustva o samostalnom razvoju biznisa do 10 miliona dolara ARR.
Na scenu stižu i Mirko Novaković, osnivač Dasx0, donoseći iskustva u izgradnji globalnih proizvoda, David i Danil Liberman, futuristi i serijski preduzetnici iz Los Anđelesa, kreatori Gonka protokola i osnivači više VI i AR kompanija. Fintech sektor predstavlja Damir Čaušević, direktor kompanije Monri Payments, jedne od vodećih payment platformi jugoistočne Evrope.
Među govornicima su i Dino Delić osnivač FishingBooker, Dušan Komar, osnivač Omnimo, Vukašin Vukosavljević, Enrike Ojos, direktor razvoja Bolt.new, Diandra Eskobar, osnivačica Disctintiva, Sanja Žugić, direktorka Playstudios i Marius Haufe.
„Unlockit je platforma koja povezuje ljude koji svojim radom i idejama oblikuju globalni inovativni ekosistem i ohrabruje buduće generacije koje će to činiti. Naš cilj je da stvorimo konferenciju koja će omogućiti otvorene razgovore, saradnju i kreiranje konekcija koje stvaraju vrednost“, ističe Tanja Kuzman, direktorka konferencije i Inicijative „Digitalna Srbija“.
Коментари