четвртак, 16.02.2017, 11:56 -> 12:03
Извор: Бета-АП
Avion udario u jelena na aerodromu
Putnički avion kompanije „Ameriken igl“ udario je u jelena prilikom pripreme za poletanje s aerodroma u Šarlotu, u Severnoj Karolini, saopštili su zvaničnici.
Pilot je posle sudara proglasio uzbunu, odustao od poletanja na domaćoj liniji i vratio avion pred zgradu aerodroma, saopštila je Federalna uprava za avijaciju.
Iz letelice je procurilo gorivo zbog oštećenja rezervoara u krilu, izazvanog udarcem u jelena, rekla je portparolka avio-kompanije Kejti Kodi.
Na snimcima lokalnih televizija vide se oštećenja na desnom krilu, kao i vatrogasci koji su iz predostrožnosti prskali avion penom.
Nije povređen niko od 44 putnika i četvoro članova posade, a jelena vlasti i ne pominju, sem što kažu da će proveriti kako je dospeo na pistu uprkos ogradi oko aerodroma.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар