Napuštena i ugnjetavana braon panda konačno pronašla sreću

Samo dva meseca staro mladunče pande, koje zbog genetske mutacije ima krzno neuobičajene braon-bele boje, ostalo je napušteno, a njegova crno-bela majka nestala je u džungli. Zbog neobičnog krzna, druge pande su ugnjetavljale mladunče, a danas je ono zvezda životinjskog sveta.

Напуштена и угњетавана браон панда коначно пронашла срећу Напуштена и угњетавана браон панда коначно пронашла срећу

Dvomesečno mladunče je pronađeno slabo i napušteno u rezervatu prirode na planinama Ćinling u centralnoj Kini, a danas panda Ćicaj, što znači sedmi sin, ima sedam godina i vodi veoma srećan život, piše sajt Bored Panda.

Njegova majka je navodno nestala u džungli, a stručnjaci navode da ona nije imala genetski poremećaj i da je najverovatnije zato napustila svoje mladunče.

Uprkos teškom periodu odrastanja, Ćicaj je danas lep i jedinstven primerak pande, a njegovi staratelji mu ovih dana traže partnerku.

U međuvremenu, Ćicaj uživa u dobrom životu u dolini Foping panda, ostavljajući u prošlosti vreme kada su mu druge pande krale hranu.

Ima sopstvenog negovatelja, koji svoj život raspoređuje oko rasporeda Ćicajeve ishrane. Čuvar se budi u šest ujutru i odlazi na spavanje u ponoć, kako bi bio siguran da je panda sita i zdrava.

Slavna panda sada teži više od 220 kilograma i jede oko 44 kilograma bambusa svaki dan.

„Malo je sporiji od ostalih panda, ali je i slađi“, ističe negovatelj za Mejl onlajn, opisujući medveda kao „nežnu, duhovitu i očaravajuću životinju“.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 19. фебруар 2025.
1° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса