Ukrcavanje na Nojevu barku u Kentakiju

Tematski park u Kentakiju otvorio je 155 metara dugačku drvenu maketu Nojeve barke. Model su napravili hrišćani koji veruju da se biblijska priča zaista desila, a kritičari kažu da projekat nije smeo da dobije poreske olakšice od države, jer je u kontradikciji sa naučnim obrazovanjem.

Prema Knjizi postanja, Noje je izgradio barku kada je dobio upozorenje od boga o apokaliptičnoj poplavi. Maketa u Kentakiju napravljena je po merama opisanim u Bibliji.

Barka je dugačka 155, široka 26 i visoka 15 metara. Unutar nje postavljeni su modeli životinja u kavezima, kao i drugi materijal o tome kako je svet nastao.

Grupa hrišćana koji su je napravili zagovara da je bog stvorio svet i sve na njemu, uključujući i dinosauruse, pre oko 6.000 godina, a naučnici su istakli da su dinosaurusi izumrli 65 miliona godina pre nego što se čovek pojavio.

Ken Ham, predsednik grupe „Odgovori u Knjizi postanja", rekao je da su ukupni troškovi gradnje barke veći od 100 miliona dolara. Atrakcija je izazvala velike kontroverze zato što je država Kentaki dodelila poreske povlastice u vrednosti od 18 miliona dolara.

Protivnici tematskog parka rekli su za AP da je to kršenje podele crkve i države.

„U osnovi, barka je crkva koja obrazuje naučno nepismenu decu i laže ih o nauci", rekao je Džim helton, koji živi u blizini parka.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 22. април 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом