четвртак, 07.08.2008, 14:38 -> 15:11
Специјални грудњаци за немачке полицајке
Немачка федерална полиција, која запошљава и око 3.000 жена, почела је да им дели специјалне грудњаке који би требало да их заштите од евентуалних повреда груди.
"Ради се о спортском грудњаку без металних или пластичних делова, што умањује опасност од повређивања у случају физичке конфронтације", изјавио је портпарол полиције и додао да то није непробојан грудњак већ да се носи испод панцира.
Ношење тих специјалних грудњака није обавезно, али се немачка полиција труди да подстиче жене полицајце да га носе на радном месту, јер би у случају неке туче,на пример, метални или пластични делови обичног грудњака могли да се откаче и повреде жену.
Такође, када метак погоди панцир, удар на металну копчу или неки други метални или пластични део грудњака може тешко, па чак и смртно да повреди жену полицајца, навео је стручњак за полицијску опрему из синдиката немачке полиције.
Грудњаци израђени од памука, полиестера и еластина са натписом "полиција" за сада су намењени само женама полицајцима федералне полиције, а планирано је да њима буду опремљене и жене полицајци регионалне полиције.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар