среда, 24.09.2008, 15:55 -> 16:38
Упецао лоса
Када је Швеђанин Јоел Лагерквист са пријатељем отишао на пецање, није ни слутио да ће имати улов од око 600 килограма.
Док је пецао са пријатељем у недељу на језеру у близини Јонкопинга, у централном делу Шведске, Лагерквист је осетио да се за удицу закачило нешто веома тешко.
Каже да му је било чудно када је схватио да је улов толико тежак да не може да га извуче, а још више због тога што се није копрцао.
"Одвеслали смо ближе и почели да вучемо штап, а затим је изронила глава лоса. Уплашио сам се да животиња може да нас нападне и испустио штап", изјавио је 24-годишњи Швеђанин.
Али животиња је била мртва. Сами нису могли да је извуку, па су одмах позвали шумску службу и полицију и уз њихову помоћ извукли лоса на обалу.
Констатовано је да је лос, тежак око 600 килограма, страдао од рогова неког његовог супарника.
Лагерквист и пријатељ су одлучили да поделе рогове које су добили као успомену на своју необичну ловину.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар