Читај ми!

Метеoролог Тодоровић: Очекује нас топла зима, уз маглу и мало снега

Зима, према календару, стиже за три дана. Метеоролог Недељко Тодоровић каже да ће и ове године зима бити топла, поготово до краја 2025. године.

Метеоролог Недељко Тодоровић каже да ће и у наредна два или три дана бити топлије, али и магловито.

"Крај новембра, децембар и почетак јануара су дани са најчешћом појавом магле. Сунце је најниже на хоризонту, нема довољно сунца да се загреје приземни ваздух и онда се прави температурна инверзија", објашњава Тодоровић.

Наводи да је стандардни образац за ово доба године, када је висок притисак, да на вишим надморским висинама има више сунца него у пределима низија.

"Снега има мање у последњих седам или осам година, ређе се појављује", истиче Тодоровић.

Како каже, снега је прошле године било само крајем децембра и почетком јануара.

"У центру града било је од 15 до 20 центиметара снега, а на периферијама и до 25", наглашава Тодоровић.

Подсећа да у већем делу јануара и у фебруару уопште није било снежног покривача.

"Дакле, претходна зима је била топла, а и ове године ће бити тако. Око 28. децембра пристиже хладан североисточни ваздух који доноси хладноћу, али још није сигурно да може да донесе и падавине", тврди Тодоровић.

Подвлачи да ће у појединим деловима земље вероватно бити мало снега, али недовољно да се оформи покривач.

четвртак, 18. децембар 2025.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом