Амбасадор Србије у Израелу: На евакуацију чека око 100 српских држављана, данас земљу напустило осморо

Још осам држављана Србије данас је напустило Израел, рекао је за РТС амбасадор Србије у Израелу Мирољуб Петровић. Пре два дана 12 особа је евакуисано, а на евакуацију чека још око 100 држављана Србије.

Амбасадор Србије у Израелу Мирољуб Петровић рекао је за РТС да је данас Израел напустило још осморо држављана Србије, а напоменуо је да је пре два дана евакуисано 12 особа.

"Имамо стотинак наших држављана пријављених амбасади који би прву прилику искористили да оду из Израела. Ми у том смислу покушавамо да пружимо најпоузданију могућу информацију о правцима могућег изласка из Израела", рекао је Петровић у Јутарњем програму РТС-а.

Навео је да се евакуација спроводи у јако тешким околностима.

"Ми за сад пружамо асистенцију људима правцем којим могу да се евакуишу, то је за сада најефикаснији и најпоузданији правац преко Египта, односно преко граничног прелаза Таба", рекао је Мирољуб Петровић.

Разговор са амбасадором Мирољубом Петровићем у целости погледајте у видео-снимку на почетку текста.

среда, 18. јун 2025.
29° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом