Читај ми!

Хаос у Паризу током прославе титуле - два навијача погинула, полицајац у коми, ухапшено 559 особа

Водени топови и сузавац током просаве титуле Лиге шампиона у Паризу. Француске власти саопштиле су данас да су два навијача погинула и да је један полицајац у коми после прославе победе фудбалског клуба "Пари Сен Жермен" (ПСЖ) у Лиги шампиона. Такође, приведено је око 560 људи.

Како је пренео француски Фигаро, полицајац је повређен петардом у нередима који су избили приликом прославе победе, превезен је у болницу и стављен у индуковану кому.

Према полицијском извору, полицајац је случајно погођен у око на тргу испред катедрале Кутанс. Повређено је 22 припадника снага безбедности, као и седам ватрогасаца.

Број хапшења наставља да расте и према последњим подацима, ухапшено је 559 људи, укључујући 491 у Паризу. У притвор је одведено 320 особа, укључујући 254 у Паризу.

Према полицијским извештајима, две особе, у Даксу и Паризу, су преминуле, а укупно су повређене 192 особе. 

Један тинејџер од 17 година је задобио убодну рану у груди и одмах је превезен у болницу, али је касније подлегао повредама, пренео је БФМ.

Према изворима портала, околности инцидента и мотив још увек нису јасни.

Прославу су обележили бројни инциденти на више локација у граду, укључујући Јелисејска поља, париску обилазницу и четврт Порт де Сен Клу, пренео је француски БФМ.

Пријављено је 692 пожара, од тога су у 264 била у питању возила. 

На појединим местима избили су сукоби с полицијом, а коришћени су водени топови и сузавац.

На Тргу Етоал демонстранти су пробили полицијску баријеру, а на Јелисејским пољима запаљен је аутомобил, опљачкана је и једна продавница обуће. У Порт де Сен Клуа запаљена су два аутомобила и разбијена аутобуска станица, а полиција је интервенисала сузавцем.

Министар унутрашњих послова Бруно Ретајо оштро је осудио насиље.

"Прави навијачи славе, док варвари руше град и провоцирају полицију", поручио је он на мрежи Икс.

У прослави је учествовало више хиљада навијача, а Ајфелова кула била је осветљена бојама клуба. Упркос инцидентима, атмосфера је на многим местима остала свечана.

За одржавање реда било је ангажовано око 5.400 припадника полиције и жандармерије, саопштио је шеф париске полиције Лоран Нуњез.

Играч ПСЖ-а Усман Дембеле апеловао је на навијаче да остану мирни. "Славимо, али без насиља", поручио је Дембеле.

Парада шампиона планирана је за наредне дане, а очекује се да ће играчи ПСЖ-а бити дочекани на Јелисејским пољима у 17.00 часова.

Фудбалери ПСЖ-а први пут у историји постали су прваци Европе, победивши у финалу Интер резултатом 5:0.

уторак, 03. јун 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом