Читај ми!

За две недеље на апликацији Млекомап 250 газдинстава из Србије

Двојица младих крагујевачких програмера постарала су се да млеко домаћих произвођача лакше стигне до купаца. Створили су бесплатну апликацију Млекомап, преко које можете пронаћи домаћинства широм Србије која продају млеко.

Увоз и смањени откуп натерали су домаће млекаре да нађу нови начин да продају свој производ. Како би им у томе помогли и повезали са купцима млади ИТ стручњаци покренули су интернет платформу Млекомап.

"Доста њих ми се јавило са сликама како су први пут скували млеко, направили кајмак, купили сир од пуномасног млека, спремили кисело млеко. А произвођачи су задовољни, јер су успели да продају своје млеко по већој цени него што би продали млекарама за откуп”, истиче Александар Џаврић, коаутор интернет платформе Млекомап.

За само две седмице, на апликацији се нашло 250 газдинстава из целе Србије. Међу њима је и породица Нектаријевић из Дивостина, крај Крагујевца, која дневно призведе стотинак литара млека.

"Још је значајније што је платформа бесплатна и за произвођаче млека и за купце. Ми смо добили неколико купаца више, за 30 до 50 одсто је повећана куповина млека у ових 8 дана коришћења платформе и повећан је број купаца који долазе по млеко“, наводи Љубиша Нектаријевић из Добриње.

Своју рачуницу нашли су и Ђурђевићи из Здравиња код Крушевца, који се деценијама баве узгојем музних крава, на зеленој пијаци поставили су млекомат.

"Количина млека коју довозим у апарат је 50 до 60 литара дневно, а млеко је 4% млечне масти, оно што не продамо враћамо кући и правимо сир", наглашава Милан Ђурђевић.

Од продаје млека у Србији живи 300.000 људи. Интернет платформа је иновативан начин продаје која највише помаже малим произвођачима.

понедељак, 31. март 2025.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом