Сећање на убијене Србе у Скеланима - казне још нема

Код споменика у Скеланима код Сребренице служен је парастос и одата пошта за 305 убијених српских цивила и војника током рата у БиХ. За бројне масовне злочине које су муслиманске снаге починиле над Србима у Подрињу нико није одговарао.

Војници из Сребренице под командом Насера Орића напали су у зору 16. јануара 93. године Скелане и околна села. Убијали су, кажу преживели, цивилно становништво на спавању, пљачкајући и уништавајући све што су стигли.

"Сви ови цивили који су страдали, страдали су само зато што су били Срби. Само зато што су били на својим огњиштима, нису били никаква претња и никакав војни циљ да би се могло оправдати било шта што је чињено. Оно што је фрапантно јесте да су убијани на моструозне начине, да се није бирао начин и метод њиховог страдања", каже Исидора Граорац председница Републичке организације породица заробљених, погинулих бораца и несталих цивила.

Скелане и Бајину Башту у Србији дели само река Дрина. И када је почео напад многи су кренули ка мосту тражећи спас. Мост је био под константном митраљеском и снајперском ватром и ту је настрадало највише цивила. Међу њима и деце.

"Александар Димитријевић имао је само пет година када је убијен снајпером, а 12 година имао је његов брат Радисав који је убијен тај дан. Двадесет четири жене су убијене, петоро деце", каже Радојка Филиповић из Општинске организације породица заробљених, погинулих бораца и несталих цивила Братунац.

За злочине које су муслиманске снаге починиле над Србима у Подрињу, па и за ове у Скеланима, нико није одговарао.

четвртак, 16. јануар 2025.
-1° C

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове