Читај ми!

Митрополит Јоаникије: Црна Гора не треба да гласа за резолуцију о Сребреници

Митрополит црногорско-приморски Јоаникије изјавио је да Црна Гора не треба да гласа за резолуцију о Сребреници.

Митрополит Јоаникије је у изјави за Ин4С рекао да је ратни злочин над Бошњацима који се догодио у Сребреници 1995. године за сваку осуду.

"Они који су тај злочин извршили погазили су витешки морал српског војника и огријешили су се о честе позиве и вапаје Светог Патријарха Павла који је у то ратно вријеме скоро свакодневно позивао српске официре и војнике да бране свој народ, али и да се чувају од гријеха, да буду људи, и да не обрукају своје оружје", рекао је митрополит.

Према његовим речима, неспорна је чињеница да је у Сребреници извршен злочин, али прича о геноциду у Сребреници је неодржива и опасна. Поручио је и да Црна Гора не треба да гласа за резолуцију о геноциду у Сребреници.

"Да би увијек била отворена за истину, да би сачувала своје достојанство, да би сачувала своју унутрашњу стабилност, да би допринијела измирењу и регионалној стабилности, не треба да гласа за резолуцију о геноциду у Сребреници. Досљедно поштујући сребреничке жртве неупитног злочина, али исто тако разликујући злочин од геноцида, треба да гласа против", закључио је митрополит Јоаникије. 

субота, 29. март 2025.
14° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса