Читај ми!

Саљи Бериша оптужен за корупцију, суд му одредио кућни притвор

Бившем председнику и премијеру Албаније Саљију Бериши суд је, због оптужби за корупцију у време док је био премијер, одредио кућни притвор. Бериша је одбацио оптужбе.

Тужилаштво терети Саљија Беришу да је, користећи свој утицај у време док је био премијер између 2005. и 2009. године, фаворизовао свог зета у процесу приватизације државног земљишта, пренео је Ројтерс.

Бериша, који је лидер највеће опозиционе Демократске партије, одбацио је оптужбе, а његови адвокати су најавили да ће се жалити на одлуку о притвору.

Бившем председнику и премијеру је парламент 21. децембра, на захтев тужилаштва, укинуо посланички имунитет.

Бериша је био председник Албаније од 1992. до 1997. године, док је од 2005. до 2013. био на месту премијера.

Бериши и његовој породици забрањен улазак у САД од 2021.

Од 2021. Бериши и његовој породици забрањен је улазак у САД због тога што је, како је тада навео Стејт департмент, био умешан у злоупотребе јавних фондова и да је користио моћ како би стекао корист за себе, чланове породице и политичке сараднике.

"Корупција бившег председника Албаније Саљија Берише подрила је демократију у Албанији", поручио је тада амерички државни секретар Ентони Блинкен.

Бериша је и тада одбацио оптужбе.

среда, 05. фебруар 2025.
5° C

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове