Читај ми!

У Мађарској ухапшен држављанин Србије због кријумчарења миграната

Мађарска полиција привела је српског држављанина (28) који је у аутомобилу превозио пет илегалних миграната.

На путу број 8 који води према Аустрији, код места Марко, полицијска патрола покушала је да заустави возило српских регистарских ознака.

Угледавши полицијске службенике, возач је убрзао и покушао да побегне. Аутомобил је завршио у јарку крај пута, без последица по путнике.

У возилу се, сем возача из Србије, налазило пет миграната пореклом из Сирије који нису имали никаква документа за валидан боравак у Мађарској.

Илегалци су, у складу са мађарским прописима, враћени до мађарско-српске границе, а против возача је покренут кривични поступак због кријумчарења људи.

За то кривично дело запрећена је казна од једне до пет година затвора, уз отежавајуће околности и до 15 година.

За организаторе кријумчарења људи у Мађарској је предвиђена затворска казна од 10 до 20 година.

четвртак, 29. јануар 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом