Читај ми!

Зеленски: У Украјини погинуло близу стотину деце; Русија напустила Савет Европе

Двадесети дан рата у Украјини. Руско-украјински преговори биће настављени у среду, саопштио је Михаил Подољак. Русија је увела санкције председнику САД Џозефу Бајдену, америчком државном секретару Ентонију Блинкену и другим америчким званичницима. Премијери Чешке, Словеније и Пољске стигли су возом у Кијев у прву посету страних лидера Украјини откако је Русија отпочела војну операцију. Русија је званично напустила Савет Европе, а Савет Европске уније је одлучио да уведе четврти пакет рестриктивних мера и санкционише још 15 појединаца и девет компанија из Русије.

И у понедељак су преговарале украјинска и руска страна, али без већег помака. Разговори ће бити настављени и данас.

Сукоби не јењавају, а број цивилних жртава је све већи. Уједињене нације саопштавају да је досад верификована смрт 636 цивила, укључујући четрдесет шесторо деце.

Хуманитарним коридором који води из Маријупоља јуче је прошло више од 160 аутомобила, али хуманитарна помоћ није успела да уђе у тај опкољени лучки град, саопштено је из Кијева.

Због напада ракетом "Точка-У" у Доњецку, када је страдало 20 особа, Москва је најавила одмазду. Поручује да ће гађати војне фабрике и упозорава Украјинце који живе у околини таквих објеката да иду тамо где је безбедно.

Амбасадори земаља чланица ЕУ на састанку у Бриселу усагласили су нови, четврти пакет санкција за особе или ентитете који подржавају режим у Кремљу и руску инвазију на Украјину: тако ће се већ постојећем списку санкционисаних додати још 24 руска субјекта, укључујући 15 особа и девет ентитета.

На списку су се нашли руски произвођачи оружја, хеликоптера, војних и цивилних авиона, ратних бродова и тенкова, а санкције нису заобишле ни највеће руске произвођаче челика и гвожђа.

субота, 27. септембар 2025.
20° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом