Вучић каже да је у Индији разговарао са хрватским премијером Андрејом Пленковићем о безбедносним питањима у региону, наводећи да има одређену дозу забринутости због војне сарадње између Загреба и Приштине.
Напомиње да, као председник релативно мале државе, мора посебно да води рачуна о стабилности и безбедности земље.
"Нисам Доналд Трамп, Владимир Путин, велики председници који све с лакоћом решавају. За мене нема лаких ствари и наравно да имам страх. Ја хоћу мир, а не рат и сукобе", рекао је Вучић.
Навео је да га забрињава војна сарадња између Приштине и Загреба.
"Усред ничега јавља се војна сарадња, војни савез између Приштине и Загреба. Када правите војну алијансу са неким ентитетом и немате објашњење зашто сте то направили, а јасно нам је зашто, наравно да постоји доза нелагоде", рекао је Вучић.
Додао је да му је Пленковић током разговора рекао да та сарадња није усмерена против Србије и да ми "томе придајемо превелики значај".
"Саслушао сам га и то је то. Али, да ли и даље имам ту дозу нелагоде и страха? Имам", рекао је Вучић.
Говорећи о војној равнотежи у региону, Вучић је навео да Србија не потцењује снагу других, али ни сопствене војске.
"Годину дана слушате причу како је Србија купила половне 'рафале', а они нове, да ће добити 'метеор' ракете и да су све јачи од нас. Ми ћутимо. Ја кажем – да, зато што сте јаки, зато и имам ту дозу страха када формирате војне савезе", наводи Вучић.
Председник Србије је додао и да Србија поседује одређене војне капацитете који нису јавно представљени.
"Не бих ја потцењивао снагу Војске Србије, а још мање њихову. У чуду су се нашли када су видели да ми имамо те ракете. Имамо и ствари које не показујемо", поручио је Вучић.
Коментари