Читај ми!

Вучић: Коста донео добру вољу у разговоре о ЕУ; Коста: Србији је место у Унији, али су потребне акције

Председник Европског савета Антонио Коста започео је турнеју по земљама Западног Балкана доласком у Београд. Након састанка, председник Александар Вучић изјавио је да је Костом разговарао о свим кључним питањима, укључујући неопходност наставка дијалога са Приштином и значај очувања мира и стабилности у региону. Вучић је истакао да је Коста у разговоре о приступању Србије ЕУ донео добру вољу и конструктиван став. Коста је поручио да верује у европску будућност Србије, али да је сада, како је навео, лопта на нашем терену – потребно је спровести реформе да би се отворио кластер 3.

У Палати Србија планирано је више састанака, Антонио Коста прво има тет-а-тет разговор са председником Србије Александром Вучићем, а одвојено ће разговарати и са председником Владе Ђуром Мацутом, и посланицима Народне скупштине.

Кости је добродошлицу на аеродрому "Никола Тесла" пожелео председник Србије Александар Вучић.

"Пожелео сам добродошлицу председнику Европског савета са којим ћу сутра имати прилике да разговарам о кључним питањима односа Србије и Европске уније, као и о изазовима са којима се суочавамо на том путу", написао је Вучић на Инстаграм налогу будућностсрбијеав.

Вучић је навео да је Србија опредељена за наставак свог европског пута, спремна да уз одговоран и партнерски приступ ради на свим питањима важним за мир и просперитет грађана.

Председник Европског савета Антонио Коста изјавио је уочи посете Србији да је будућност региона Западног Балкана у Европској унији.

У објави на платформи Икс истакао је да је то "најбољи начин да се окрене страница прошлости и изгради заједничка будућност мира, стабилности и просперитета".

Током посете жели да охрабри земље региона да спроведу неопходне реформе да би постале чланице ЕУ. Истакао је да је његов приоритет проширење ЕУ.

У Палати Србија планирано је више састанака, Антонио Коста састаће се и са председником Владе Ђуром Мацутом, као и посланицима Народне скупштине.

Антонио Коста борави у вишедневној посети земљама Западног Балкана. Након Београда одлази у Сарајево и Подгорицу, а 15. маја боравиће у Скопљу и Тирани, где ће се дан касније одржати Самит европске политичке заједнице.

уторак, 13. мај 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом