Ђурић започео посету Москви, обишао Храм Христа Спаситеља и Музеј победе

Министар спољних послова Марко Ђурић започео је посету Русији у оквиру које ће се састати са руским колегом Сергејем Лавровом, а теме разговора биће билатерални односи и питања од обостраниг интереса.

Марко Ђурић је започео посету обиласком Храма Христа Спаситеља у Москви, једног од највећих православних храмова на свету и најважнијих духовних и културних симбола Русије.

Шеф српске дипломатије обишао је и московски Музеј победе на Поклоној Гори, посвећен херојској борби совјетског народа у Другом светском рату.

Указујући на значај културних и историјских веза две земље, као и посета на високом нивоу, министар Ђурић је подсетио да је председник Александар Вучић најавио да ће 9. маја 2025. године присуствовати Паради победе у Москви, поводом обележавања 80 година победе над фашизмом.

Све то, како је нагласио, сведочи о посвећености Србије очувању сећања на историјску борбу против фашизма и јачању међународних веза.

Са министром спољних послова Русије Сергејем Лавровом, Ђурић ће се састати сутра, а очекују га и састанци са потпредседником Савета Федерације Федералне Скупштине Руске Федерације Константином Јосифовичем Косачовом и потпредседником Државне думе Федералне Скупштине Руске Федерације Пјотром Толстојем.

Током посете, министар Ђурић одржаће и предавање на Московском државном институту за међународне односе Министарства иностраних послова Руске Федерације.

петак, 21. фебруар 2025.
0° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса