Читај ми!

Месец дана притвора Јовану Вићентијевићу; Вучић: Најважније је ко стоји иза догађаја код Зубиног Потока

Суд у Приштини одредио је месец дана притвора Јовану Вићентијевићу, који је ухапшен под сумњом да је можда имао важну улогу у групи одговорној за случај напада на канал Ибар–Лепенац у селу Вараге. Председник Србије Александар Вучић изјавио је да је најважније да се утврди ко стоји иза догађа код Зубиног Потока, као и да је Београд потпуно спреман за сарадњу са међународним организацијама и институцијама по питању истраге.

Председавајући Одбора Европског парламента за спољне послове Дејвид Мекалистер навео је да је Европски парламент веома забринут због "опасног дестабилизујућег напада" од 29. новембра у општини Зубин Поток, осудивши све кривичне радње које морају да се истраже, а починиоци да се приведу правди.

Мисија Кфора, истовремено, снажно је осудила напад на водовод који, навела је, има велики утицај на снабдевање водом и струјом на северу КиМ, истичући да њени припадници обезбеђују водовод у Зубином Потоку.

Специјално тужилаштво у Приштини, у међувремену, саопштило је да је десет особа ухапшено на северу Косова и Метохије, након минирања канала Ибар–Лепенац, као и да су у притвору задржане две.

Амбасадор Сједињених Америчких Држава у Приштини Џефри Ховенијер, такође, изјавио је да САД у овом тренутку не могу да кажу ко стоји иза напада на канал.

За то време, новинар Душан Милановић из Лепосавића пуштен је из притвора, али се истрага против њега наставља због сумње на кривично дело "тероризам", док је суд у Приштини одредио месец дана притвора Драгиши Вићентијевићу из села Превлак код Зубиног Потока.

четвртак, 16. јануар 2025.
-1° C

Коментари

Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса
Ruzmarin
Рузмарин – биљни еликсир младости, чува наше памћење и отклања болове