Поповић: Правда се не дели на улици већ у судници, судије и тужиоци издржаће притисак
Министарка правде Маја Поповић оценила је да поновна блокада рада судова и јавних тужилаштава у Новом Саду, као и насртаји на полицију која штити судије и јавне тужиоце представља најгрубљи вид притисака на правосудне органе покушаје рушења институција наше земље.
Оценила је да овакви поступци показује да су насиље и нереди једино средство којим опозиција покушава да дођје на власт.
"Још једном истичем да је реч о покушајима рушења институција наше земље, и гажења интегритета судија и јавних тужилаца у Србији. Они који би да узму правду у своје руке и да оптужују и суде према својим симпатијама морају да знају да у Србији не влада анархија, већ демократија", истакла је она.
Правда се, како је нагласила, не дели на улици већ у судници.
"И зато сам уверена да ће судије и јавни тужиоци издржати притисак и у даљем раду поступати у складу са законом, као што су то и до сада радили. Поново истичем да су ови напади опозиционих посланика и одборника најгрубљи вид притисака на правосудне органе у историји наше земље", закључила је Поповићева.
Опширније
Краће
Посланици одбили позив председника Апелационог суда
Председник Апелационог суда хтео је да прими посланике који су успели да се пробију у суд, али су посланици то одбили, јавља дописник РТС-а.
Смањене тензије на протесту испред Вишег суда у Новом Саду
На протесту у Новом Саду су после 8.30 часова смањене тензије између полиције и посланика и одборника који су покушавали да уђу у зграду Вишег суда, где је и тужилаштво, у знак протеста што није ухапшен нико од одговорних за трагедију у којој је 1. новембра погинуло 15 особа.
Посланици и одборници разговарају са полицајцима, од којих су неки и скинули маске са лица, јавља дописник Фонета.
Радомиру Лазовићу позлило после гурања с полицијом
Радомиру Лазовићу је позлило након гурања са полицијом, јавља дописник РТС-а. Налази се у згради суда, са њим су Павле Грбовић и Срђан Миливојевић. Припадници Жандармерије су остале посланике, сем Лазовића, Грбовића и Миливојевића изгурали из зграде суда.
Припадници Жандармерије пред Тужилаштвом у Новом Саду
Како јавља дописник РТС-а и припадници Жандармерије су на самом улазу у Тужилаштво и тренутно је окршај између њих и посланика. У зграду су успели да уђу посланици Срђан Миливојевић, Павле Грбовић и Радомир Лазовић.
РТС/Милан Срдић
Четири посланице скоро отеле полицајцу штит
Четири посланице једном полицајцу су скоро одузеле штит, он је покушао да га врати, али није успео, јер су оне легле на степенице.
Случај је решен када их је један од инспектора у цивилу замолио да врате штит.
Опозициони посланици други дан су покушали да блокарају улаз у новосадски суд и тужилаштво, захтевајући пуштање политичара и активиста који су у притвору после протеста због урушавања надстрешнице. Они захтевају и да се процесуирају одговорни за трагедију. Кордон полиције је испред улаза и запослени улазе у Тужилаштво кроз кордон.
У односу на јучерашњу блокаду, већи број полицајаца се налази испред зграде у опреми за разбијање демонстрација, јавља репортер РТС-а. Направили су кордон кроз који су у зграду полиције улазили запослени.
Ипак, неколико посланика је, како јавља дописник РТС-а ушло у зграду Тужилаштва после кошкања и сукоба с припадницима полиције.
У урушавању надстрешнице железничке станице у Новом Саду 1. новембра страдало је 15 људи, а још двоје их је тешко повређено.
Због смрти 24-годишње Ања Радоњић, тродневна је жалост у Параћину.
Председник Србије Александар Вучић синоћ је изјавио да одговорност не може да се избегне и да данас очекује оставке у Влади и на другим местима због несреће у Новом Саду.
У Новом Саду су 17. новембра одржани протести, када је блокирана раскрсница код железничке станице, а претходни су били 5. новембра, када је интервенисала полиција.
Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић 5. новембра, истовремено, поднео је оставку.
Истрага о несрећи у Новом Саду је у току, а новосадско Тужилаштво до сада је саслушало 71 особу.
Коментари