Читај ми!

Брнабић: Србија опредељена за наставак јачања сарадње са Уједињеним Краљевством

Председница Владе Ана Брнабић састала се са специјалним изаслаником Уједињеног Краљевства за Западни Балкан Стјуартом Вилијамом Пичом са којим је разговарала о унапређењу билатералних односа и ситуацији у региону, саопштила је Канцеларија Владе Србије за сарадњу с медијима.

Како се наводи, Ана Брнабић је изразила опредељеност Србије за наставак јачања сарадње са Уједињеним Краљевством и посебно истакла значај економске сарадње, указавши да је трговина услуга током 2022. године превазишла милијарду и 300 милиона евра укупне вредности, посебно нагласивши важност продубљивања сарадње у областима образовања, културе, науке, ИТ сектора и енергертике за билатералне односе.

Брнабићева је истакла да је регионална сарадња један од спољнополитичких приоритета Србије на чему интезивно ради.

Када је реч о односима са Приштином, председница Владе је нагласила да је услов за наставак процеса нормализације односа Београда и Приштине испуњавање претходно договорених обавеза и да је то једини начин за превазилажење отворених питања и постизање узајамно прихватљивог решења и истакла да очување мира и стабилности представља основни приоритет Београда, каже се у саопштењу.

Стјуарт Пич је, како се истиче, изразио опредељење Уједињеног Kраљевства за очување мира и напретка региона, као и да Лондон подржава Берлински процес и све друге иницијативе које доприносе унапређењу конкретне сарадње у региону.

Састанку је присуствовао и амбасадор Уједињеног краљевства у Београду Едвард Фергусон.

среда, 23. април 2025.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом