Ђурић: Међународне мисије на КиМ да зауставе талас насиља према Србима

Директор Канцеларије за Косово и Метохију Марко Ђурић истакао је да захтева од међународних мисија на Косову и Метохији да хитно предузму мере и радње из својих надлежности и мандата утврђеног Резолуцијом 1244 Савета безбедности УН да делујући директно и преко привремених институција самоуправе у Приштини зауставе најновији талас етнички мотивисаног насиља према Србима.

"Напади у последњих неколико дана показују да су Срби на КиМ у безбедносном смислу најпрогоњенија етничка група у Европи данас и да привремене институције самоуправе у покрајини нису у стању или не желе да самостално реше овај проблем", наводи Марко Ђурић у саопштењу.

Зато је, како каже, "неопходно да Кфор, Унмик, Еулекс и други међународни актери у покрајини испуне свој мандат и зараде плате које добијају, а не да седе по приштинским ресторанима док екстремисти некажњено угрожавају оне за чију су безбедност и права одговорни".

Миодраг Сташић из Дреновца код Клине задобио је повреде након напада неколико албанских чобана на његовом имању. То је трећи напад на повратнике у Клини и Истоку у последња три дана. Претходно су претили убиством Ђорђу Ђоровићу, а синоћ је каменована кућа повратника Жарка Зарића.

понедељак, 21. април 2025.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом