понедељак, 03.11.2025, 16:00 -> 17:48
Извор: РТС
Донето ново решење о задржавању Владимира Штимца
Полиција је по налогу Вишег јавног тужилаштва у Београду поново донела решење о задржавању до 48 сати активисте и бившег кошаркаша Владимира Штимца.
Више јавно тужилаштво у Београду саопштило је да је по налогу овог тужилаштва донето ново решење о задржвању В.Ш. због постојања основа сумње да је извршио кривично дело Позивање на насилну промену уставног уређења.
Како се наводи у саопштењу, прво решење о задржавању било је укинуто одлуком судије за претходни поступак Вишег суда у Београду који је усвојио жалбу браниоца осумњиченог.
В.Ш. је у међувремену захтевао лекарски преглед, па је пребачен у Ургентни центар.
"Након прегледа, он је по налогу Вишег јавног тужилаштва у Београду доведен у полицијску станицу где му је у складу са Закоником о кривичном поступку уручено ново решење о задржавању до 48 сати“, додаје се у саопштењу.
Осумњичени ће, како се наводи, у законском року бити приведен на саслушање Вишем јавном тужилаштву у Београду након чега ће бити одлучено о даљем поступању у овом предмету.
Претходно је судија из Вишег суда у Београду усвојила жалбу његовог адвоката на прво решење о задржавању до 48 сати и укинула то решење.
Штимац је синоћ ухапшен, јер је осумњичен да је током целог дана "подстрекавао на насиље испред Скупштине Србије, хушкао људе да нападну особе које су биле испред шатора код Скупштине и полицијске службенике који су обезбеђивали тај скуп, све са намером насилног свргавања легитимних представника власти", наведено је образложењу.
Коментари