Читај ми!

Условне казне за двојицу нападача на Милоша Павловића

Л. Т. и Н. Ј. склопили су споразум са Трећим основним јавним тужилаштвом у Београду о признању кривице за напад на студента Милоша Павловића и његова два друга у Студентском граду. Осуђени су на осам месеци условне казне затвора са провером од две године.

Како се наводи у саопштењу Трћег основног јавног тужилаштва, Л. Т. Је потпуности признао извршење кривичног дела насилничко понашање

У саопштењу се додаје да је Л. Т. (2005) вршењем насиља према другом, дрским и безобзирним понашањем значајније угрозио спокојство грађана и теже реметио јавни ред и мир, на тај начин што је сазнавши где се налази оштећени М.П., у друштву више лица дошао испред кафића “Фонтана“ у којем је седео оштећени са својим друговима, те је по њиховом изласку из тог објекта пришао оштећенима М.П. и М.М. и искористивши гужву замахнуо својом десном руком у њихвом правцу у тренутку када је настала гужва и тако код њих изазвао осећај страха и несигурности.

"Имајући у виду да је признање окривљеног поткрепљено осталим материјалним доказима и видео-записима из којих произлази постојање оправдане сумње, јавни тужилац је са окривљеним, у присуству браниоца, закључио споразум о признању кривичног дела који је потврдио судија за претходни поступак Трећег основног суда у Београду и донео правноснажну пресуда којом се окривљеном изриче мера упозорења – условна осуда са утврђеном казном затвора у трајању од осам месеци, која се неће извршити ако осуђени за време проверавања у трајању од две године не учини ново кривично дело", напомиње се у саопштењу.

Н.Ј. (рођен 2002. године) такође је у потпуности признао извршење истог кривичног дела и осуђен на исту условну казну.

Тужилаштво наводи да је Н. Ј. сачекао да М. П. и извесни “Тоша” изађу из кафића “Фонтана”и искористио тренутак када се око оштећеног и његовог друштва створила гужва и замахнуо десном руком ка “Тоши“, али се између њих нашао оштећени кога је окривљени ударио, те је наставио да им упућује увреде и тако код њих изазвао осећај страха и несигурности.

А. Н. (1999.) негирао је оптужбе за насилничко понашање, за које како тврди Тужилаштво постоје материјални докази и видео-записи, па је поднет предлог Трећем основном суду у Београду предлог да се према окривљеном одреди једномесечни притвор.

Т.С. (рођен 2002. године) такође је одбацио наводе Тужилаштва да је друге подстрекавао на извршење кривичног дела насилничко понашање тиме што је са свог мобилног телефона, преко апликације “Вотсап” у групу “Студењак” послао поруку чија садржина подстрекла друге да нападну М. П. па је и за њега затражен притвор у трајању од месец дана.

И Д.М. (2000. годиште) негирао је оптужбе да је друге подстрекавао на извршење кривичног дела насилничко понашање иако је, како се наводи, сачинио видео-снимке које је, по сопственом признању, делио на друштвене мреже. И против њега затражен је притвор од месец дана.

У саопштењу се тврди да је на снимцима забележен моменат када се Д. М. обраћа М.П., које такође има статус окривљеног и тренутно се налази потрази, речима “нашминкаћеш му лице као Јаничић Бојковићу“ мислећи на MMA борце и њихов скорашњи меч.

Тужилаштво цени да je тим видео-снимцима и претходно наведеним речима подстрекавао друге да на напад на М. П.

Треће основно јавно тужилаштво у Београду сматра да постојањем материјалних доказа и околности које указују да би боравком на слободи осумњичени могли да ометају кривични поступак утицањем на оштећеног, саучесника и два сведока и да би у кратком временском периоду поновили кривично дело.

недеља, 08. јун 2025.
27° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом