Читај ми!

Двојица осумњичених за уништавање трактора код Пионирског парка признала кривицу

У Вишем јавном тужилаштву у Београду саслушана су четворица осумњичених да су извршили кривично дело Насилничко понашање на спортској приредби или јавном скупу у ноћи између 14. и 15. марта 2025. године. А. Д. (21) и А. Т. (21) су након саслушања закључили са ВЈТ у Београду споразуме о признању наведеног кривичног дела.

А. Д. је признао кривично дело за условну казну затвора од шест месеци с роком провере од две године и новчану казну од 30.000 динара.

Он је признао да је у ноћи између 14. и 15. марта између 23 часа и 00:15 часова за време одржавања пријављеног јавног окупљања простору између Дома Народне скупштине и зграде Председништва Републике Србије дошао до трактора који је био паркиран у близини Пионирског парка, па је узео металну шипку и бацио је на ветробранско стакло трактора, услед чега је стакло пукло.

Након тога је сео у трактор, који је претходно био стартован, па га је возио до Таковске улице где је заустављен од стране полицијских службеника.

А.Т. је признао кривично дело за условну казну затвора од четири месеца затвора с роком провере од годину дана и новчану казну од 30.000 динара.

Он је признао да је 15. марта између 19 и 20 часова за време одржавања пријављеног јавног окупљања простору између Дома Народне скупштине и зграде Председништва Републике Србије дошао до трактора који је био паркиран у близини Пионирског парка па је рукама вукао ретровизор трактора у намери да га поломи и рукама ломио делове паркираних трактора.

Споразуми о признању кривичног дела ће бити предати судији за претходни поступак Вишег суда у Београду ради одлучивања о потврђивању.

Тужилаштво је након саслушања укинуло задржавање према Д. М. (28) и Д. Ц. (35) због недостатка доказа да су извршили наведено кривично дело, док ће још једно лице бити саслушано када буде доступно правосудним органима Србије.

субота, 12. април 2025.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом