Продужен притвор Дарку Шарићу за још 60 дана

Виши суд у Београду продужио је за још 60 дана притвор Дарку Шарићу и двојици припадника његове организоване криминалне групе, који се потврђеном оптужницом терете за кривична дела међу којима је и убиство.

Поред Шарића притвор је продужен и Д. С. и М. Р., наводи се у саопштењу суда.

Притвор им је продужен због опасности од бекства и због особитих околности које указују да ће у кратком временском периоду поновити кривично дело. Припремно рочиште у овом поступку је одлагано неколико пута, а следеће је заказано за 10. април. 

Са слободе се бране адвокат Д. Л., Д. О. и А. Б.. Поред Шарића још 14 особа оптужено је, поред осталог, за тешко убиство.

На припремном рочишту, које је затворено за јавност, тужилаштво и одбрана ће предложити суду своје доказе, након чега ће се окривљени изјаснити о кривици.

Након овог рочишта суд ће заказати почетак главног претреса (суђење), којем ће јавност моћи да присуствује, а окривљени да детаљни изнесу своју одбрану.

Поред Шарића и Лазаревића оптужени су и Б. С., Д. О., А. Б., Н. С., Д. С., М. Р.,  Д. М., С. А., М. В., У. Р., М. В., А. Ш. и Д. Ш.

Према оптужници Тужилаштва за организовани криминал, вођа ове групе је Дарко Шарић, који је како се сумња, створио план деловања да се из безобзирне освете убије Небојша Јоксовић, сведок сарадник у кривичном поступку који се против Шарића и других водио због кријумчарења кокаина.

Kада у томе нису успели, Шарић је како се сумња, издао налог да се предузму радње које су биле усмерене на дискредитацију Јоксовића да евентуално изгуби статус сведока сарадника.

Тужилаштво групу терети за кривична дела удруживање ради вршења кривичних дела, тешко убиство, недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја, израђивање и набављање оружја и средстава намењених за извршење кривичног дела, изазивање опште опасности, лажно пријавлјивање, злоупотреба службеног положаја и кривично дело из члана 98 Закона о тајности података.

петак, 28. март 2025.
13° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса