Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Томислав Момировић изразио је саучешће породицама настрадалих у Овчар Бањи.
"Знамо да стање моста није било непознато за надлежне државне органе", рекао је Момировић, гостујући у Београдској хроници РТС-а.
"Надлежни грађевински инспектор локалне самоуправе донео је решење којим забрањује коришћење тог моста и даје налог тачно како да се рехабилитује, да би био поново у функцији", рекао је Момировић и поставио питање како се од решења којим се забрањује употреба моста дошло до тога да 50 људи буде на мосту, по сведочењима, што треба истрагом утврдити.
Ово је озбиљан догађај, велика трагедија. "Имали смо седницу Владе, ово нас је све погодило, рекао је министар додајући да су у вези са Овчар Бањом формирали радну групу, велика средства издвојена су да би дошли туристи, обновљена је путна инфраструктура, железничку инфраструктуру, желели смо да дођу људи и они су почели да долазе.
"Волео бих да грађани имају поверење у надлежне органе", напомиње министар. Момировић каже да имамо више од 3.000 мостова у друмском саобраћају.
Ово су мостови који немају папире, неки су грађени 50-их, 60-их и почетком 20. века. Међутим, не постоји ниједан акт који може да аболира нечију одговорност. Људи често и после забране, ограђивања простора склањају и користе ту инфраструктуру, ближе им је да туда прођу, указао је он.
"Ми као надлежни органи санкционишемо људе, ако немате свест, причам уопштено, људи сами уклоне баријере и користе је као пречицу. Са тим се често суочавамо. Тешко је са моралног аспекта казнити човека који користи мост који је небезбедан, али морамо да будемо конзистентни и да санкционишемо људе који користе овакву инфраструктуру", каже Момировић.
Истрага ће бити спроведена, око тога нема дилеме, закључио је Момировић.
Коментари