Читај ми!

Бициклиста погинуо у Батајници, налетео на воз док је прелазио пругу

Бициклиста који је прелазио пругу у Батајници, погинуо је када је на њега налетео путнички воз, саопштила је "Инфраструктуре железнице Србије".

Путнички воз саобраћао је из Београд Центра за Нови Сад и из Прокопа је кренуо у 15 сати, а путни прелаз у Батајници на коме се несрећа догодила, био је обезбеђен полубраницима који су у тренутку несреће били спуштени, али обележеним светлосним саобраћајним знацима и вертикалном друмском сигнализацијом.

Сви уређаји на путном прелазу у тренутку несреће били су у функцији и исправно радили.

О несрећи су обавештени су представници МУП и Хитна помоћ, а железнички саобраћај између Београда и Новог Сада није у прекиду.

Инфраструктура железнице Србије апелује и упозорава да се на путним прелазима поштују прописи и саобраћајна сигнализација и да се пруга не прелази када је рампа спуштена, јер само тако могу да се избегну овакве трагедије и сачувају људски животи.

Ниједно техничко-технолошко решење не може да спречи трагедију, ако се учесници у саобраћају понашају несавесно и неодговорно према себи и другима, указује се у саопштењу. 

петак, 13. фебруар 2026.
8° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом