Ивановићева одбрана тражиће стручну помоћ из Београда

Један од адвоката Оливера Ивановића Љубомир Пантовић рекао је да ће у даљем процесу против Ивановића његова одбрана стручну помоћ потражити и у Београду.

"Ми смо са те стране потпуно отворени за помоћ", рекао је адвокат Љубомир Пантовић на дебати у "Митровачком друштвеном клубу" и истакао да има простора за помоћ из Београда у даљем процесу и навео да је одбрана већ контактирала поједине колеге из еминентних адвокатских или правних канцеларија у Београду.

"Када дође пресуда ми ћемо затражити помоћ од људи који имају више искуства од нас у Косовској Митровици", рекао је Пантовић додајући да би могло да се размисли и о формирању правног тима у Београду који би анализирао пресуду и део списа и који би помогао у изради жалбе.

Књижевник и новинар са Косова Живојин Ракочевић оценио је да Еулекс пресудом Оливеру Ивановићу покушава да направи баланс са злочинима које су на Косову починили косовски Албанци што је највећа грешка.

Ракочевић сматра и да је међународна заједница од почетка на Косову покушала да примени "колонијални модел", док је Ивановић од оних који су уживали самосталност у својим одлукама.

Према Ракочевићевом мишљењу, Ивановић је тачка у којој су се укрстили различити интереси, а он је у тим укрштеним интересима остајао без заштите и постао жртва колективне кривице.

"Данас је сасвим јасно да је Еулекс од почетка послао ужасну поруку, када је ослободио Фљорима Ејупија осуђеног за дизање у ваздух аутобуса са Србима у Ливадицама код Подујева", казао је он.

Ивановић, који је прошле недеље осуђен на девет година затвора због ратних злочина који су се догодили 1999. године у Косовској Митровици, премештен је у четвртак из кућног у судски притвор након што је Апелациони суд у Приштини прихватио жалбу тужилаштва.

Ивановића је Еулексово судско вече Основног суда у Митровици ослободило оптужби за кривична дела почињена 2000. године као и још четворицу Срба којима је суђено у склопу истог процеса.

Ивановића је осудило Еулексово судско веће, којим је председавала судија из Румуније Роксана Комша, на девет година затвора због ратних злочина почињених у Косовској Митровици 14. априла 1999. године.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 01. новембар 2024.
16° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи