Читај ми!

Богићевићу одређен кућни притвор

Специјални суд у Београду укинуо је притвор власнику концерна "Фармаком МБ" Мирославу Богићевићу, у којем је био од новембра прошле године.

Мирославу Богићевићу, као и члану кредитног одбора Привредне банке Београд Миограду Салаиу, притвор је замењен кућним притвором уз електронски надзор преко којег ће бити праћено да ли поштују забрану напуштања стана, пренео је Танјуг.

У саопштењу суда прецизира се да су престали разлози за притвор и да се мером забране напуштања стана може обезбедити присуство окривљених у циљу несметаног вођења кривичног поступка.

Уколико прекрше забрану, притвор им поново може бити одређен.

Богићевић и Салаи се сумњиче да су злоупотребама са кредитима оштетили Привредну банку Београд.

Богићевић је ухапшен 24. новембра због сумње да је од јуна 2012. до краја марта 2013. прибавио противправну корист концерну "Фармаком МБ" од 1,75 милијарди динара, тако што је подигао 10 ненаплативих кредита од банке.

Тужилаштво за организовани криминал проширило је у јануару истрагу против Богићевића и још шесторо окривљених који се сумњиче да су малверзацијама оштетили Привредну банку Београд незаконитим одобравањем кредита за још три фирме.

"Фармакому" је на тај начин прибављена противправна имовинска корист у износу од 551.515.974,41 динара, јер средства није вратио предузећима "Басеми" д. о. о. Шабац, "Лим-инг Линингс" д. о. о. Шабац, и "Сигма" д. о. о. Шабац, сумња тужилаштво.

Осим против Богићевића, поступак се води против чланова кредитног одбора Привредне банке Миодрага Салаиа, Александра Јанковића, Вере Медић, Предрага Тошића, Душана Вујадиновића, као и финансијске директорке "Фармакома МБ" Оливере Ђорђевић.

Сви се терете да су извршили кривично дело злоупотреба положаја одговорног лица, за које је запрећена казна до 10 година затвора.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 28. септембар 2024.
24° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи