Читај ми!

Интензивирање сарадње Србије и Кореје на пољу креативне и гејминг индустрије

Током другог дана званичне посете Републици Кореји председница Владе Ана Брнабић у технолошком центру и другом највећем граду те земље - Бусану, састала се са представницима више компанија.

Договорено је интензивирање сарадње на пољу креативне и гејминг индустрије, а премијерка најављује да ће до краја године две земље отпочети преговоре о Споразуму о економском партнерству, а домаћине у Кореји је занимало, каже, и како је Србија успела да доведе изложбу Експо 2027 у Београд.

“То је велика част када вас неко као што је Кореја пита како сте нешто урадили тако да смо ми, чини ми се, данас коначно нашли партнера у Кореји за наше креативне индустрије и чим дођемо у Београд, то је већ сутра поподне, ја ћу у понедељак имати састанак са читавим тимом који ради на овоме да кренемо да радимо на споразуму о сарадњи са њиховом агенцијом за промоцију креативних индустрија у Бусану“, рекла је премијерка Ана Брнабић.

Премијерка је јуче, када је у питању инвестициона сарадња са Републиком Корејом, рекла да нас чека још много посла и да је зато посебно важно потписивање Споразума о узајамном подстицању и заштити улагања, које је јуче потписано.

петак, 14. март 2025.
19° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса