Читај ми!

Србија има ИТ стручњаке

Свуда у свету стартап бизнис има велики значај и све земље се, због великог развоја информатичког бизниса, труде да подстакну младе да оснивају фирме, а за Србију је то изузетно битно јер у њој има много ИТ стручњака, рекла специјална саветница у Министарству финансија Јасна Матић.

Специјална саветница у Министарству финансија Србије Јасна Матић рекла је за Фонет да у целом свету стартап бизнис има велики значај, јер све земље, на великом таласу информатичког (ИТ) бизниса, покушавају да подстакну младе да оснивају своје фирме.

"За Србију је то изузетно битно, јер ми заиста имамо ИТ стручњаке, без обзира на високу незапосленост", рекла је Матићева, која је присуствовала конференцији "Старт Уп Станд Уп", на којој се жирију међународних инвеститора представља пет најуспешнијих стартап пројеката.

Према њеним речима, део који недостаје јесте како направити бизнис, и наћи купца и инвеститоре.

Овом конференцијом обележен је завршетак Старт Уп академије, коју је, од 100 пријављених, похађало 60 полазника, међу којима је одабрано пет најбољих.

Матићева је нагласила да је Влада Србије одобрила програм мера подршке ИТ индустрији, у којем се велики сегмент односи на почетнике.

Њима ће се, како је рекла, давати по 25.000 евра, под условом да нађу неког инвеститора који има искуства у стартап бизнису и који ће бити гаранцијy да млади предузетници знају шта раде, да имају шансе да успеју и да имају са ким да се посаветују.

Директор Програма за развој приватног сектора у Србији немачке Канцеларије за међународну помоћ (ГИЗ) Тобајас Штолц подсетио је да ГИЗ већ седам година подржава различите ИТ програме у Србији, који су, како је рекао, "у фокусу" подршке коју пружа ова организација.

Према речима програмског директора СЕЕ ИЦТ Вукашина Стојкова, промоција ИТ сектора и иновација је веома важна за будућност економије у Србији, као и за укупан развој здравог и просперитетног друштва.

"Управо је завршена наша Стартап академија, која је једна од три таква образовна пројекта у целој Европи. То не би било могуће без подршке ГИЗ", истакао је Стојков.

На конференцији су приказани делови најбољих стартап пројеката који ће конкурисати за међународне инвестиције.

Скупу је присуствовао и заменик амбасадора Немачке у Србији Михаел Хазенау, који је поручио да ће Немачка наставити са подршком оваквим пројектима у Србији.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 29. септембар 2024.
14° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи