Гимназијалци из Србије освојили 11 медаља на међународном такмичењу у Измиру

На Међуанродном такмичењу из математике, биологије и инжењерских наука у Измиру наши гимназијалци освојили су једанаест медаља.

Гимназијалци из Србије освојили 11 медаља на међународном такмичењу у Измиру Гимназијалци из Србије освојили 11 медаља на међународном такмичењу у Измиру

Злато је припало Искри Гњидић, која је апсолутни победник у биологији и Марку Крагуљу.

Сребро су освојиле Мара Станишић, Катарина Јованов, Катарина Јаковљевић, Јелена Јечменица.

Бронза је припала Теодори Арсић, Ани Савићевић, Јулији Ђошић, Марији Игњатијевић и Наталији Арсић.

На такмичењу је учествовало 224 млада научника из 17 земаља.

Сви наши учесници су чланови Регионалног центра за младе таленте Никола Тесла Београд.

петак, 26. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом