Настављени радови на водосистему "Рзав", од поноћи се очекује наставак редовне испоруке воде
Редовна испорука воде из система Рзав, прекинута јутрос због квара, требало би да се настави око поноћи, јер се тада очекује да буду завршени радови на водосистему, и пуштање воде ка Чачку и Горњем Милановцу.
Водоснабдевање у централној градској зони у Чачку је уредно и нема рестрикција, али у поподневним сатима због лошијег притиска без воде су остали потрошачи који живе у становима на вишим спратовима.
Градске акумулације су од раног јутра допуњене, активирани су и локални бунари па Чачак није осетио веће проблеме због прекида испоруке воде са система "Рзав".
У Горњем Милановцу од јутрос без воде је комплетна градска зона док житељи села и приградских насеља који се снабдевају са водозахвата у Брезни и Бањанима имају уредно водоснабдевање.
Радници водосистема "Рзав" још увек су на интервенцији у Овчарско-кабларској клисури где је и била најављена поправка квара установљеног на половини магистралног гравитационог цевовода, који је од Ариља до Брђана дуг 54 километара.
На путу Овчар Бања – Рошци код скретања ка манастиру Јовање односно недалеко код Јовањског тунела, привремено је обустављен и саобраћај, јер су радници водосистема "Рзав" испразнили цевовод и раде на месту квара.
Када комплетно буду завршили посао може се очекивати пуштање воде ка Чачку и Горњем Милановцу.
Надају се да ће завршити у предвиђеном року, а према најавама прекид у испоруци воде из система Рзава трајаће до поноћи.
Коментари