Правилник за регистрацију тротинета ступио на снагу, од 15. јуна обавезна налепница

Власници електричних тротинета имају времена од 5. априла до 15. јуна да изврше регистрацију, након чега почиње контрола, изјавио је Мирко Коковић из Агенције за безбедност саобраћаја.

Ступио је на снагу правилник за регистрацију лаких електричних возила – тротинета. Правилник регулише начин издавања, вођење евиденције, изглед и начин постављања налепница.

Лака електрична возила, односно електрични тротинети, од 5. априла ће моћи да се региструју, док ће 15. јуна само лака електрична возила са важећом регистрацијом моћи да учествују у саобраћају, изјавио је Мирко Коковић из Агенције за безбедност саобраћаја.

Власници таквих возила ће од 5. априла моћи да од институција затраже налепницу која ће показивати карактеристике возила, а након 15. јуна у саобраћају могу учествовати само возила са налепницом, рекао је Коковић.

"Веома је важно нагласити да под лаким електричним возилом подразумевамо искључиво тротинет", истакао је Коковић.

Да би се добила налепница, каже, потребна је техничка документација из које се може утврдити марка самог тротинета, највећа номинална снага електромотора који га покреће, затим брзина која не сме бити већа од 25 километара на час, као и маса празног возила.

Агенција за безбедност саобраћаја ће објавити на сајту на којим ће местима моћи да се обави регистрација, додаје Коковић.

среда, 12. март 2025.
17° C

Коментари

Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом
Predmeti od onixa
Уникатни украси од оникса