Читај ми!

Представници МУП-а и новинарских удружења о безбедности новинара

Представници Министарства унутрашњих послова (МУП) разговарали су данас са представницима новинарских удружења о заштити безбедности новинара и упознали их са мерама које се предузимају на обезбеђењу јавних окупљања која се ових дана одржавају у Београду. 

Представници Министарства унутрашњих послова нагласили су да полиција са посебном пажњом поступа по свакој пријави новинара да им је угрожена безбедност и предузима све мере из своје надлежности у циљу идентификације починилаца и њиховог даљег процесуирања.

Представници новинарских удружења предложили су да се у циљу превенције организују заједничке едукативне радионице, на којима би учествовали новинари и представници Министарства унутрашњих послова.

На састанку је констатована добра сарадња између Министарства унутрашњих послова и новинарских удружења у оквиру Сталне радне групе за безбедност новинара.

Састанку су присуствовали шеф кабинета министра унутрашњих послова Дејан Бојовић, помоћник директора полиције генерал полиције Дејан Луковић, начелник Управе полиције Ивица Ивковић, Бошко Нешовић из кабинета министра и главни инспектор у кабинету директора полиције Бекир Дудић, као и представник Независног удружења новинара Србије Раде Ђурић, Драгана Бјелица из Удружења новинара Србије и Веран Матић, члан Сталне радне групе за безбедност новинара.

уторак, 01. април 2025.
12° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом