четвртак, 02.02.2017, 21:18 -> 22:24
Извор: Танјуг
Кроз едукацију до веће безбедности деце на интернету
Фондација "Тијана Јурић" ће у наредних пет месеци едуковати ученике 40 школа у Србији о правилном коришћењу интернета кроз пројекат "Безбедни на интернету – безбедни у животу".
Eдукацију ће проћи укупно 1.000 учесника – 800 деце основношколског узраста и 200 наставника и родитеља.
Подршку пројекту, како је саопштено из те Фондације, пружило је Министарство трговине, туризма и телекомуникација, препознавши га као добар начин да се деци пруже информације како би лако препознали и пријаве опасност на интернету.
"Заједнички циљ нам је да радећи на едукацији, заправо радимо на превенцији и заштити наше деце приликом коришћења интернета, јер не постоји виртуелна стварност. Све што се дешава на друштвеним мрежама, и све оно што деца чине користећи савремене технологије, понекад има велике, трагичне и озбиљне последице у стварности и по њихове животе", рекла је државна секретарка Татјана Матић.
Она је додала да ће министарство за три недеље отворити национални контакт центар за безбедност деце на интернету, односно кол-центар који ће представљати први институционални вид помоћи и подршке жртвама злостављања и узнемиравања на интернету.
Оснивач Фондације Игор Јурић истакао је да је насиље на интернету појава која бележи раст у последњих пет година.
"Деци кроз наше едукације дајемо реалне примере злостављања и злоупотреба на интернету које су се десиле у Србији, како им не бисмо стварали лажну слику да се лоше ствари дешавају ''некоме и тамо негде''. Причамо им како су прошли њихови вршњаци и тада целу проблематику схватају озбиљније", рекао је Јурић, а саопштено је из те Фондације.
Пројекат ће се спроводити до 30. јуна, а Фондација Тијана Јурић наставиће да се бави едуковањем деце и превенцијом насиља на интернету кроз своје стандардне програмске активности и након тог датума.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар