Србија у полуфиналу

Победом над Немaчком од 9:4, репрезентација Србије заказала полуфинални дуел са Мађарском. Сигурна победа и вођство током целог меча омогућили борбу за медаље. Полуфинале на програму у четвртак.

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се данас у полуфинале Светског првенства у Шангају, пошто је победила Немачку са 9:4 (2:0, 0:1, 4:3, 3:0). Актуелни светски првак у полуфиналу ће се састати са Мађарском, која је у првом четвртфиналу победила Сједињене Америчке Државе са 9:8 (1:3, 3:2, 3:2, 2:1).

Други полуфинални пар чиниће победници мечева Хрватска - Црна Гора и Италија - Шпанија. Најефикаснији играч у дуелу са Немачком био је Филип Филиповић са четири поготка. Он је у досадашњем току турнира 13 пута био стрелац.

Србија је добро почела меч и прву четвртину добила са 2:0, головима Филиповића и Вање Удовичића.

У другој деоници, на погодак се чекало све до минут и 37 секунди пред крај, када је Рил смањио на 2:1. Почетком треће четвртине, Немци су успели да изједначе преко Ерика Буковског.

Нову предност Србији донео је Филиповић, у ситуацији са играчем више. Био је то пети пут да су изабраници селектора Дејана Удовичића бројчано јачи од ривала, а први погодак у таквом односу снага.

Два гола разлике у корист српске репрезентације вратио је Вања Удовичић, али је Пол Шулер потом смањио на 4:3. У наставку треће деонице прецизни за Србију били су поново Филиповић и Душко Пијетловић. Четврти гол у мечу за Немачку постигао је Марк Полице.

До највеће предности у мечу Србија је дошла на почетку последње четвртине, када је Филиповић погодио за 7:4. Уследила су, затим, два гола Пијетловића за победу од 9:4.

Полуфинални дуели играће се у четвртак, 28. јула.